Bezpieczeństwo energetyczne
Energia elektryczna i cieplna, będzie pozyskiwana rzy pomocy hybrydowych agregatów geotermalno - fotowoltaicznych o mocy 1 MWe. Agregaty te będą czerpać energię z tzw. płytkiej geotermii (odwierty do 100 m głębokości) oraz z wód rzek, jezior i morza i za pomocą politropowych pomp ciepła i turbin parowych przetwarzających na energię elektryczną.
Będziemy budować agregaty w miejscach zapotrzebowania na energię elektryczną.
Będzie to spełnienie idei prof. Popczyka z Politechniki Gliwickiej URE/OZE, czyli Urządzenia Rozproszonej Energetyki/ Odnawialne Źródła Energii. Czerpiąc wodę z rzek i jezior będziemy ją filtrować, aby nie zanieczyszczać wymienników ciepła i tak oczyszczoną wodę zrzucać z powrotem do tych akwenów. W ten sposób będziemy oczyszczać przy okazji wszystkie wewnętrzne akweny wodne.
Program Energetyczny, dzięki wybudowaniu 481 x 70 = 33 670 biogazowni rolniczych o mocy 12,5 MWe, które dadzą łączną moc 420 875 MWe tj. 16 razy więcej niż wynosi obecna moc systemu elektroenergetycznego rolnicy będą mieli dostęp do darmowej energii elektrycznej. Budując agregaty geotermalno- fotowoltaiczne w oparciu o politropowe pompy ciepła powstanie nowa moc 481 x 694 z 2 = 667 628 MWe, która pozwoli zasilić przemysł w każdą konieczną ilość energii elektrycznej. W ten sposób Polska stanie się potęgą energetyczną z systemem elektroenergetycznym o mocy 420 875 + 667 628 = 1 088 503 Mwe.
Łączna moc biogazowni wyniesie 33 670 x 27 MWe = 909 090 MWe. Rolników wielkoobszarowych wyposażymy w ciągniki rolnicze i inne maszyny rolnicze z napędem elektrycznym. W ten sposób wyeliminujemy całkowicie sprzęt rolniczy i transportowy z napędem dieslowskim. Przy każdej drodze publicznej ustawimy co 1 km szybką ładowarkę samochodową o mocy 500 kW, aby każdy mógł w krótkim czasie doładować swój pojazd elektryczny. Komunikacja gminna będzie miała dostępną darmową energię elektryczną na każdym przystanku. Gminy będą mogły otrzymać każdą niezbędną ilość autobusów elektrycznych.